148377-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tuve Centrum.
Referensnummer: 0136/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalentreprenad omfattande 3 punkthus i 7-9 våningar med s:a 114 lägenheter.
Plats: Norr om Tuve torg, Göteborg.
Tider: Mark start: Sept. 2017, husbyggnad start: feb. 2018.
Skede: Laga kraftvunnen DP.
Projektchef: Per Strand.