148392-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Partille: Gaturenhållning och gatsopning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskinsopning ramavtal Partille kommun 2020
Referensnummer: 20/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för maskinsopning inom Partille kommun.
1. ANBUDSINBJUDAN
Partille kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna ramavtal för maskinsopning.
1.1 Omfattning
Upphandlingen gäller maskinsopning av vägar och gång- och cykelvägar i Partille kommun med sopsugande maskiner. Arbetet ska utföras under vår och höst. Se bifogade kartbilagor för specifikation.
Ramavtalets värde är ca 5 000 000 SEK. Ramavtalet är helt utan volymförpliktelser.
1.3 Upphandlande myndighet
Partille kommun/212000-1272
Gamla Kronvägen 34433 82 Partille
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90612000 Gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen