See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bildskärmsglasögon
Beskrivning: Upphandlingen avser sådana Bildskärmsglasögon som Beställaren ska tillhandahålla enligt Arbetsmiljöverkets föreskrifter för Beställarens anställda. Upphandlingen är uppdelat i tre (3) olika anbudsområden som är: Anbudsområde 1: Linköping Anbudsområde 2: Norrköping Anbudsområde 3: Söderköping
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1: Linköping
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95788:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33734200 Glasögonglas, 33735100 Skyddsglasögon, 33735200 Bågar och skalmar till skyddsglasögon
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2: Norrköping
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95788:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3: Söderköping
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95788:Lot:3