148484-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Turbilstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTurbilstjänster
BeskrivningRegionen är i behov av transport för post, läkemedel, mat, prover m.m mellan Regionens olika verksamheter på daglig basis via ett framtaget turbilsschema. Uppdraget innehåller även brådskande transporter.
Intern identifierare25RS392
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60160000 Posttransport på väg, 60161000 Pakettransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000