148495-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Internettjänster – Internettjänst samt support
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInternettjänst samt support
BeskrivningLeverans av internettjänst med en hastighet om minst 100/100 Mbit/s till Koppastadens studentlägenheter med tillhörande studierum samt företagslägenheter. Avtalsperioden är 2024-07-01 – 2027-02-28 med option på 6 + 6 månader.
Intern identifierareÄ2024-6385
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72400000 Internettjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster, 72410000 Leverantörstjänster, 72411000 Internetleverantörer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000