Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ- och rengöringsprodukter samt hygienpapper
Referensnummer: KS-UH/2021:44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.1.4.
Kort beskrivning
Städ- och rengöringsprodukter samt hygienpapper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 39800000 Rengörings- och polermedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar städ- och hygienprodukter, städutrustning, rengöringsmedel, städkemikalier, hygienartiklar, handdukspapper, toalettpapper, plast- och papperssäckar, samt engångs- och förbrukningsartiklar för kommunens behov under avtalsperioden.