148603-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Hygienhjälpmedel
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHygienhjälpmedel
BeskrivningRegion Halland, Blekinge och Skånes samlade behov av hygienhjälpmedel.
Intern identifierareRS230508
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelAdministrativa föreskrifter