2. Förfarande
Förfarande
Titel: Köp av arbetskläder
Beskrivning: Ramavtalet omfattar köp av Arbetskläder för olika typer av verksamheter inom RISE AB. Det är bland annat labrockar, jackor, byxor, olika typer av tröjor och skjortor samt skor både till kvinnor och män
Intern identifierare: 24/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Arbetskläder