148647-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – Ramavtal byggentreprenader ledningsplatser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal byggentreprenader ledningsplatser
BeskrivningRamavtalet avser ny-,till-, och ombyggnationer av någon av de ledningsplatser med fortifikatoriskt skydd som MSB ansvarar för. Anläggningarna finns placerade på 21 orter runt om i landet, varför ramavtalet omfattar hela Sverige. Anbud lämnas på hela upphandlingen. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör.
Intern identifierare25/46
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000