148675-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Konservering av utställningsföremål och exemplar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparation/konservering av konst SLL1606
Referensnummer: KN 2019/524
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92521200 Konservering av utställningsföremål och exemplar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar reparation och konservering av konstverk inköpta för regionen i enlighet med kravspecifikationen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92520000 Musei- och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen