148688-2018 - ResultatSverige-Stockholm: MR-kameror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bild och funktionsutrustning för MR-verksamhet till NKH
Referensnummer: LS 2016-1645
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33113110 MR-kameror
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två kompletta MR-system. Upphandlingen inkluderar även leverans, installation, driftsättning och utbildning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
MR-kameror.