14870-2025 - Resultat
Sverige – Läkarvård och tillhörande tjänster – Lymfterapeutiska behandlingar Region Örebro län
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLymfterapeutiska behandlingar Region Örebro län
BeskrivningRegion Örebro län bjuder in anbudsgivare till upphandling avseende Lymfterapeutiska behandlingar till Region Örebro län. Region Örebro läns mål med upphandlingen är att tillgodose behovet av lymfterapeutiska tjänster. Målgruppen för manuell lymfdränagebehandling är barn och vuxna med primärt/sekundärt lymfödem samt lipolymfödem.
Intern identifierare23RS8724
Förfarandets viktigaste känneteckenFörfarande enligt 19 kap. lag (2016:1145) om offentlig upphandling ("LOU").
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000