148706-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende konsulttjänster Tekniskt stöd S1000D
Referensnummer: 427815-AI955399
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarets materielverk (FMV) uppmanar härmed till att lämna in anbud i FMV:s upphandling av Ramavtal avseende Konsulttjänster Tekniskt stöd S1000D.
Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en (1) leverantör som kan tillgodose FMV med konsulter och tjänster vid:
1 - Framtagning av exempelvis instruktionsböcker, reparationshandböcker, reservdelskataloger och underhållsscheman.
2 - Bistå och stödja materielprojekt på FMV med att publicera teknisk dokumentation i S1000D-format i FMV:s WEBB-visare.
Ramavtalets omfattning, med tillägg för SUA nivå 3. Ramavtalstiden är två (2) år, med möjlighet till förlängning via optioner om ytterligare två (2) år.
Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal Tekniskt stöd S1000D