See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Måleri- och tapetseringsarbeten
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för måleri- och tapetseringsarbeten i lägenheter, lokaler, allmänna utrymmen och fastigheter utvändigt inom beställarens fastighetsbestånd. Måleri- och tapetseringsarbete utförs i bostäder med kvarboende hyresgäster och i lokaler med lokalhyresgäster.
Intern identifierare: SHEM 2024/548
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45442100 Målning
Ytterligare klassificering (cpv): 45432200 Väggbeklädnad och tapetsering, 45432220 Tapetsering, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Måleri- och tapetseringsarbeten
Huvudklassificering (cpv): 45432200 Väggbeklädnad och tapetsering