2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frivillig förhandsinsyn - Serviceavtal för RFID-teknik till Kalmar kommuns bibliotek
Beskrivning: Service av följande RFID-utrustning: 14st LibMaster självbetjäningsautomater 22st LibStaff läsplattor 2st Larmsystem (PG45 dubbel passage + PG50 enkel passage) 1st LibRetto-återlämnings-/sorteringsanläggning inklusive 22 st elektriska vagnar RFID-utrustningen enligt ovan finns huvudsakligen på Kalmars stadsbibliotek men utrustning finns även på följande platser i Kalmar kommun: Bergavik, Hagby, Lindsdal, Ljungbyholm, Påryd, Rinkabyholm, Smedby och Trekanten.
Intern identifierare: 2024-54
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000