148750-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Datortomografer ("CT scanner")
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datortomografer till Danderyds sjukhus
Referensnummer: LS 2016-0800
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33115100 Datortomografer ("CT scanner")
II.1.4.
Kort beskrivning
Datortomografer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33115100 Datortomografer ("CT scanner"), 50421200 Reparation och underhåll av röntgenutrustning, 51410000 Installation av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen