148782-2017 - ResultatSverige-Skellefteå: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markplattor farthinder.
Referensnummer: UH-2016-161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
För samhällsbyggnad upphandlas markplattor och farthinder för löpande uttag under avtalsperioden Leveranser sker oftast 2:a kvartalet varje år samt kompletterande beställningar under sommar och höst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Markplattor position 1-18
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44113140 Gatsten, 44113130 Trottoarsten, 44113200 Sten för anläggning av trottoarer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Farthinder Terracomp position 19-25
Del nr: 2