148827-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Ohyvlat virke
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Material till träslöjd
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03414000 Ohyvlat virke
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar material så som t.ex. snickerimaterial, svarvämnen, skivmaterial samt övrigt trämaterial som vanligen används inom ramen för slöjdverksamheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03414000 Ohyvlat virke, 03415000 Barrvirke, 03419000 Virke, 03419100 Virkesvaror, 44191100 Plywood, 44191300 Spånskivor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen