148883-2026 - Resultat
Sverige – Diverse tjänster – Maskintjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaskintjänster
BeskrivningDenna upphandling omfattar maskintjänster och förartjänster gällande entreprenadmaskiner (exempelvis hjullastare, dumprar, bandschaktare och lastmaskiner inom entreprenadområdet.
Intern identifierare2025/768-VMKF
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 34144710 Hjullastare, 42415310 Fordon utan förare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmän del
BeskrivningDenna upphandling omfattar maskintjänster och förartjänster gällande entreprenadmaskiner (exempelvis hjullastare, dumprar, lastmaskiner och bandschaktare) inom entreprenadområdet i enlighet med beskrivningar i detta upphandlingsdokument.
Intern identifierare1825673-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEgenförsäkran
Intern identifierare1823020-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Intern identifierare1823021-2