Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrbilstjänst
Referensnummer: 3.3.2-190/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Korttidsförhyrning av fordon
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 42961300 Hyrningssystem för fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Som komplement till Stockholms stads egenägda eller leasade fordon och upphandlade bilpoolstjänst avser staden nu att upphandla korttidshyra av hyrbil.