149036-2019 - ÄndringSverige-Örebro: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeskläder och skor
Referensnummer: Ks 290/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Yrkeskläder och skor till personal inom
— tekniska förvaltningen (gata, park, bygg, anläggning, vaktmästeri)
— måltidsservice, lokalvård, vård och omsorg.