14906-2021 - ÄndringSverige-Kinna: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter och matdistributionstjänster
Referensnummer: 20/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar transporter av varm/kyld mat samt en mindre mängd specerier mellan tillagningskök och mottagningskök inom Marks kommun enligt turlistor med angivet tidsschema.