Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsplatsglasögon
Referensnummer: UH-2017-184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsplatsglasögon till Skellefteå kommun, Skellefteå Airport AB, Västerbottensteatern AB, Skellefteå Museum AB, Skellefteå Industrihus AB, Skelleftebuss AB och Skelleftebostäder AB.
Uppskattad omfattning är ca 600.000 kr per år. Vi garanterar inga volymer under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33734000 Glasögon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen