2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter Kraftsystem
Beskrivning: GENAB har ett pågående arbete med att implementera Requirements for Generators ( RfG ) och har kommit långt i detta, men behöver stöttning i att fortsatt implementera nätkoderna och de förmågor som behövs i rollen som berörd systemansvarig. Göteborg Energi behöver ett ramavtal med en leverantör av teknisk expertkompetens som kan handleda och utveckla GENABS förmågor kopplat till kraft systemanalys.
Intern identifierare: 24-0127
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000