149204-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Andningsapparater för brandsläckning – Andningsskydd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAndningsskydd
BeskrivningRäddningstjänsten Skåne Nordväst (RSNV), med organisationsnummer 222000-3087, bjuder in intresserade leverantörer till att lämna anbud på upphandling av Andningsskydd.
Intern identifierare43/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35111100 Andningsapparater för brandsläckning
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningAndningsskydd
Intern identifierareAndningsskydd