See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal markarbeten offentlig belysning ytterstaden
Beskrivning: Ramavtalet omfattar markarbeten kopplade till offentlig belysning på Stockholm Stads mark, såsom schakt, rivning av befintliga belysningsfundament, kabelrörsförläggning, sättning av nya belysningsfundament, återfyllning och återställning av markytor. Antalet arbetsobjekt uppskattas till ca.15st per år, antalet varierar från år till år och är beroende av beställaren budgetläge.
Intern identifierare: T2025-02720
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ramavtalet omfattar markarbeten kopplade till offentlig belysning på Stockholm Stads mark, såsom schakt, rivning av befintliga belysningsfundament, kabelrörsförläggning, sättning av nya belysningsfundament, återfyllning och återställning av markytor. Antalet arbetsobjekt uppskattas till ca.15st per år, antalet varierar från år till år och är beroende av beställaren budgetläge. Någon volymgaranti lämnas inte.
Intern identifierare: Ramavtal markarbeten offentlig belysning ytterstaden