Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förlängning av avtalstid gällande förbrukning och underhåll av skrivarutrustningar 2020
Referensnummer: 2020/00623
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Blekinge är i behov av att med högst 1 (ett) år (dvs. t.o.m. 2021-04-15) förlänga giltighetstiden på det löpande upphandlingsavtalet med Ricoh Sverige AB i den del som avser köp av förbrukningsmaterial, service och underhåll av befintliga skrivarutrustningar inkl. tillhörande mjukvara.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner, 30192113 Bläckpatroner, 30197620 Skrivpapper, 30197643 Kopieringspapper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen