Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dokumentations- och informationshanteringssystem
Referensnummer: 20200326
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Underhåll, support och vidareutveckling av system för dokument- och informationshanteringssystem Ciceron med tillhörande funktioner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Underhåll, support och vidareutveckling av dokument-och infomraionshanteringssystem