149303-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Flygchartring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av inrikes charterflygningar till Kriminalvården.
Referensnummer: 2016-27512
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60423000 Flygchartring
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården inbjuder Er härmed att lämna anbud på Kriminalvårdens upphandling avseende inrikes charterflygningar.
Information om upphandlingen:
Beskrivning av upphandling:
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60400000 Flygtransport, 60420000 Icke-reguljär flygtrafik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen