Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende ramavtal Solskydd inklusive service
Referensnummer: VMKF-U 2021.19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44115900 Solskydd
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans efter beställarens avrop av solskydd, insynsskydd, mörkläggning såsom persienner, markiser, rullgardiner och därmed förenliga varor samt komplettering, justering och av beställarnas nuvarande anordningar. Antagen leverantör ska även tillhandahålla installation, reparation, demontering och service av ovanstående.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39515400 Rullgardiner, 39515430 Persienner, 39522130 Markiser, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen