149362-2018 - ResultatSverige-Ronneby: Grafisk formgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grafisk produktion
Referensnummer: 17/79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster inom grafisk produktion, produktion av trycksaker såsom broschyr, mässmaterial och formgivning/originalarbete både analogt och digitalt. Upphandlingen omfattar även de kommunala bolagen; AB Ronnebyhus, Ronneby Miljö och Teknik AB och AB Ronneby Industrifastigheter.
Anbudets giltighetstid.
Anbud ska vara giltigt till och med 30.9.2018 .
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen