Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Speldatorer, kontorsdatorer, mobiler samt tillbehör till Skellefteå Sience City
Referensnummer: UH-2021-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Skellefteå kommun upphandlar på uppdrag av Skellefteå Sciencecity AB, kontorsdatorer, spelutvecklingsdatorer/bildskärmar surfplattor, mobiltelefoner samt tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen