Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem bygglov, tillsyn och BAB
Referensnummer: 2021/00007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser avtal för ett modernt och verksamhetsanpassat system för Mora, Orsa och Älvdalens kommuners Stadsbyggnadsförvaltningar, Bygglovsenheter. Systemstödet ska hantera processerna för bygglov, tillsyn samt bostadsanpassning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48800000 Informationssystem och servrar, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen