149432-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskdesinfektorer ramavtal
Referensnummer: RS/221556
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser avtal på Diskdesinfektorer ramavtal med beskrivning i upphandlingsdokumenten. Diskfesinfektorerna kommer att placeras inom Region Värmlands öppen- och slutenvård. Det gäller mottagningar, avdelningar, vårdcentraler och familjecentraler.
Upphandlingen är indelad i två (2) områden enlig följande:
• Område 1 - Diskdesinfektor för vårdavdelning/mottagning/vårdcentral.
• Område 2 - Diskdesinfektor för mindre verksamhet (placering på bänk/arbetsbord).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Diskdesinfektor delområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Diskdesinfektor delområde 2
Del nr: 2