See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling kontrakt DIS - Tekniska konsulter Byggledare maskin
Beskrivning: Fokus i rollen kommer att ligga på entreprenadarbetena inom teknikområde Maskin för ombyggnationen av de befintliga reningslinjerna på Käppalaverket. Arbetena omfattar bland annat rivning av befintliga installationer och konstruktioner, uppbyggnad av nya betong och stålkonstruktioner i 11 meter djupa bassänger samt omfattande och komplicerade maskin-, VVS- och elinstallationer. Utöver ombyggnationen av reningslinjerna krävs anpassning på kringutrustning och försörjningssystem.
Intern identifierare: KF2024-288
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000