149434-2026 - Resultat
Sverige – Utbildning av personal – Intensivutbildning i Svenska och Svensk sjukvårdsterminologi
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIntensivutbildning i Svenska och Svensk sjukvårdsterminologi
BeskrivningRegion Norrbotten rekryterar sjukvårds- och tandvårdspersonal med annan språkbakgrund än svenska. En avgörande framgångsfaktor är god och effektiv utbildning i svenska med inriktning mot det specifika yrket.
Intern identifierare25/361
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79632000 Utbildning av personal
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning, 80530000 Yrkesutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000