149437-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Åkersberga: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferenstjänster och julbord
Referensnummer: 2020-25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla konferenstjänster och julbord till nedan avropsberättigade parter:
- Österåkers kommun, org.nr. 212000–2890
- Armada Fastighets AB, org.nr. 556120–8249
- Roslagsvatten AB, org.nr. 556142–2394*
*Option avseende rätt att avropa från avtalet. Beställaren kommer meddela leverantören för det fall Roslagsvatten AB väljer att ansluta till detta avtal under avtalstiden.
Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågad tjänst framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen