See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekttjänster
Beskrivning: Försvarets radioanstalt (FRA) inbjuder till anbudsgivning gällande Arkitekttjänster med diarienummer UH-2024-53 enligt instruktioner och bifogade handlingar. Med anledning av omvärldsutveckling har myndighetens uppdrag utökats vilket kräver mera personella resurser. Som en konsekvens av detta kommer myndigheten driftsätta ett antal nya lokaler. Arkitekter vid myndigheten är kontaktpersoner för- och beställare av de tjänster som omfattas av avtalet. Uppdraget består av löpande arbete med lokalanpassningar samt inredningsuppdrag i FRA:s lokaler med geografiskt betoning på Stockholmsområdet. Uppdraget omfattar att i nära samarbete med FRA:s arkitekter bl.a. utveckla och framställa inredningskoncept, ritnings- och upphandlingsunderlag inför anskaffning av inredning och textil inredning i fönstermiljö och rumsfunktionsprogram. Utvärdering (där även priser lämnas) finns tillgängliga när du väljer "Hämta och bevaka denna upphandling" och därefter "Lämna anbud".
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107643:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Optioner vid två (2) tillfällen upp till tolv (12) månader.