149448-2018 - ResultatSverige-Borås: Fastighetsskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk förvaltning
Referensnummer: 2017/IN0089
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av teknisk förvaltning åt AB Toarpshus och AB Sandhultsbostäder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 75123000 Fastighetsförvaltning, 77300000 Trädgårdstjänster, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning, 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen