Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter av avfall 2019-0186
Referensnummer: 2019-0186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transporter av avfall med lastväxlarfordon från Hovgårdens Avfallsanläggning till Vattenfalls förbränningsanläggning (Bolandsgatan 16, Upp-sala) samt från Hovgårdens avfallsanläggning till Biogasanläggningen (Kungsäng-ens gård, Uppsala).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144510 Fordon för avfall, 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen