Upphandlingen omfattar hämtning av källsorterat verksamhetsavfall i fastigheter ägda eller förhyrda av Sundsvalls Kommun eller dess bolag, samt hyra och tömning av containers mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Sundsvalls kommun inkl bolag. (Ej Mitthem)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90512000 Avfallstransport, 90500000 Avfallstjänster, 90513300 Avfallsförbränning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar hämtning av källsorterat verksamhetsavfall i fastigheter ägda eller förhyrda av Sundsvalls Kommun eller dess bolag, samt hyra och tömning av containers.
Mitthem AB
Del nr: 2
Sundsvalls kommun inkl bolag
Del nr: 3
Sundsvalls kommun inkl bolag UH-2019-60
Del nr: 4
Årshyra, hämtning och hantering av sekretessklassade dokument.
Del nr: 5