Ramavtalsupphandlingen omfattar Tekniska konsulter inom området byggnadskalkylator.
I denna kategori ingår uppdrag för alla typer av fastigheter exempelvis bostäder, skolor, lokaler, idrottsanläggningar, markanläggningar, kontor och övriga offentliga lokaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen