149479-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter – Vedartade växter samt perenner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVedartade växter samt perenner
BeskrivningEskilstuna kommun tillsammans med Eskilstuna kommunfastigheter AB (Kfast) genomför en upphandling av vedartade växter samt perenner. I upphandlingen ingår även örter, "ettåringar", grönsaksplantor och tillbehör som till exempel stolpar och stroppar.
Intern identifierareUE 23.021
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del