149486-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor – Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeläggningsarbeten och anläggningsarbeten
BeskrivningEntreprenaden är ett ramavtal som omfattar arbeten med fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt övriga arbeten i anslutning till dessa. Avtalet avser arbeten för både underhåll och nybyggnation.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96950:Lot:1