1495-2018 - ResultatSverige-Umeå: Operationsteknik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Artroskopiutrustning Ramavtal
Referensnummer: VLL 1679-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerbottens läns landsting har för avsikt att upphandla ett ramavtal på upp till totalt 4 år för artroskopistaplar, tillbehör och förbrukningsmaterial. Den uppskattade omfattningen är 2-3 artroskopistaplar för första avtalsåret och sedan löpande efter behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen