149501-2020 - ResultatSverige-Södertälje: Ställverk
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1291 Nätstationer och ställverk
Referensnummer: TI 2017-1291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31214000 Ställverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling med syfte att teckna ramavtal avseende inköp av Nätstationer, 12/0,4 kV och 24/0,4 kV, utomhusbetjänande nätstationer för 200, 315, 800 och 1 250 kVA och kopplingsskåp 12 kV samt ställverk för 24, 12 och 1 kV till nätstationer och ställverk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31213000 Distributionsutrustning, 45315100 Eltekniska installationer, 45315300 Anläggningar för elförsörjning, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 51112100 Installation av eldistributionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen