See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slamsugningstjänster
Beskrivning: Tranemo kommun tillsammans med Svenljunga kommun genomför en gemensam upphandling för slamsugningstjänster för enskilda avloppsanläggningar, fettavskiljare samt ledningsnät. Denna upphandling avser ett komplett åtagande inom slamtömning, spolning, sugning och relaterade tjänster. Vi bjuder in leverantörer att lämna anbud på denna upphandling. Samma leverantör kommer att antas för båda kommunerna.
Intern identifierare: UPH/2025:92
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmänt
Beskrivning: Tranemo kommun tillsammans med Svenljunga kommun genomför en gemensam upphandling för slamsugningstjänster för enskilda avloppsanläggningar, fettavskiljare samt ledningsnät. Vi bjuder in leverantörer att lämna anbud på denna upphandling. Samma leverantör kommer att antas för båda kommunerna. Respektive kommun tecknar avtal med leverantören.
Intern identifierare: 1829017-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kvalificering av leverantör
Intern identifierare: 1829018-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utvärdering
Intern identifierare: 1829019-2