Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elarbeten i avloppspumpstationer, m.m.
Referensnummer: 2021/KSUH 0116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser elarbeten vid planerade investerings- och underhållsåtgärder, i huvudsak i kommunens VA-anläggningar och teknikbodar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 45317100 Elinstallationer för pumputrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen