149661-2023 - PlaneringSverige-Västerås: Operationslampor
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss av Försörjningsenheter, operationslampor och armar för upphängning av bildskärmar
Referensnummer: IN-IN23-0092
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31524110 Operationslampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Extern Remiss med anledning av tilltänkt upphandling av försörjningsenheter, operationslampor och armar för upphängning av bildskärmar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33162100 Utrustning för operationssalar, 33167000 Operationsbelysning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss av försörjningsenheter,operationslampr och armar för upphängning av bildskärmar till nya akutsjukhuset (NAV) i Västerås.