See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk isolering
Beskrivning: Upphandling avser teknisk isolerings- och beklädnadsarbeten av pannväggar, rökgas- och luftkanaler, fjärrkyla- och fjärrvärmerör, varma ång- och vattenledningar samt övriga varma och kalla ytor där teknisk isolering och plåtning erfordras. Vidare avser uppdraget plåtningsarbeten i samband med ovanstående isoleringsarbeten. Övriga isoleringsarbeten utförs enligt överenskommelse med Beställaren.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45320000 Isoleringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Teknisk isolering och plåtningsarbeten Filbornaverket
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119961:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71314310 Tjänster avseende värmeisolering av byggnader
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Teknisk isolering och plåtningsarbeten Västhamnsverket
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119961:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Teknisk isolering och plåtningsarbeten Åkerslundsverket
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119961:Lot:3